top of page

Czy jest domowy suplement ze skorupek jajek? Pomaga na osteoporozę i nawracające infekcje

Jemy jajka ale zapominamy o skorupka a to błąd :)))

Skorupki nie tylko są doskonałym źródłem wapnia, które jest przyswajalne w 90%. Poza wapniem zawierają miedź, żelazo, fluor, mangan, cynk i krzem. To minerały bardzo cenne dla człowieka.

Jedna skorupka ze średniej wielkości jajka, może wam dostarczyć dwa razy więcej wapnia niż dzienna dawna zalecana dla osoby dorosłej.

Jak przygotować suplement ze skorupek jaj

  1. Jajka przed rozbiciem dokładnie umyjcie w bieżącej wodzie. Skorupki zalejcie wrzątkiem i dopiero wtedy rozgniećcie.

  2. Jajka przed rozbiciem dokładnie umyjcie w bieżącej wodzie. Czyste skorupki pieczcie w temperaturze 150 st. Celsjusza przez 8 minut, a po ostudzeniu zmielcie na drobny proszek.


Do proszku wapniowego ze skorupek możecie dodać miód, cytrynę i wodę, a następnie spożywać go w formie napoju. Możecie także łyżeczkę proszku dodać do soków czy koktajli.

Jak używać skorupek jajek i na co pomagają?

Zalecana dawka proszku wapniowego to 1 do 2 łyżeczek dziennie. Suplementując taki proszek wpłyniecie na zwiększenie gęstości kości, poprawę stanu skóry, zębów i włosów.

Suplement powinny spożywać szczególnie osoby mające niedobory wapnia. Preparat ze skorupek jaj możecie stosować także na:

  • Osteoporozę. To proces utraty tkanki kostnej, który zaczyna się już około 30 roku życia. Nie powoduje widocznych dolegliwości, aż do momentu, gdy zaczynamy obserwować łatwiejsze łamanie się kości. Przyjmowanie suplementu ze skorupek jaj pozwala opóźnić rozwój osteoporozy i chronić przed urazami kończącymi się bolesną łamliwością kości


  • Nawracające infekcje. W dolegliwościach związanych z często powracającymi przeziębieniami skorupki są pomocne, ponieważ działają oczyszczająco na krwiobieg i wspomagająco na układ odpornościowy

  • Bóle reumatyczne. Skorupka jajka zawiera chondroitynę oraz glukozaminę, które wpływają na prawidłowe działanie chrząstki stawowej. Ze skorupek możecie zrobić roztwór, który łagodzi nie tylko bóle reumatyczne, ale też podrażnienia po ugryzieniach owadów. W tym celu połączcie 1 łyżeczkę proszku skorupki z 2 łyżeczkami octu jabłkowego. Powstałym roztworem smarujcie obolałe miejsca

  • Nadwaga i odchudzanie. Dzięki temu, ze wapń ogranicza wchłanianie tłuszczu, suplement wapniowy ze skorupek jaj może wspomagać proces odchudzania i przyspieszyć widoczne efekty

104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

DIETA FODMAP

Comments


bottom of page